Kiedy szybko potrzeba gotówki

Czy to w życiu prywatnym czy w biznesie zdarzają się niekiedy sytuacje, gdy pilnie potrzebujemy gotówki. Warto wówczas mieć przygotowane scenariusze pozyskiwania środków finansowych. Dziś prezentujemy kilka mniej i bardziej tradycyjnych rozwiązań w kwestii pozyskiwania środków na bieżącą działalność.

 

  1. Pożyczka w banku – to pierwsza możliwość, po którą sięga stosunkowo wiele osób czy to zarówno w kwestiach biznesowych czy prywatnych. Pożyczenie pieniędzy w banku to sposób na szybkie pozyskanie środków na sfinansowanie zjawiska, które nagle się pojawiło. Zaletą pożyczki jest jej formalny charakter, który sprawia, że wszystkie punkty są jasne i przejrzyste. Takie pieniądze jednak pożyczane są na procent, więc należy się liczyć z tym, że ową pożyczkę przyjdzie nam kiedyś oddać i będzie to suma wyższa niż kwota pożyczona. Trzeba także pamiętać, że szybkie uzyskanie pożyczki jest możliwe w przypadku mniejszych kwot – im większa suma, tym dłużej może potrwać proces udzielania pożyczki.
  2. Wyprzedaż – jeśli potrzebujemy szybko pieniędzy warto także rozważyć możliwość wyprzedaży tych przedmiotów, które nie będą już potrzebne. Znów takie rozwiązanie dotyczy zarówno życia prywatnego, jak i biznesowego. Jako wyprzedaż można między innymi potraktować sprzedawanie przez spółki giełdowe swoich akcji po to, by zyskać fundusze na swoją działalność, jak też wyprzedaż kolekcji starych płyt. Sposobem na pozyskanie gotówki może być także sprzedaż samochodu czy to firmowego wana czy prywatnej osobówki. W tym komisie można go sprzedać od ręki za gotówkę – skup samochodów za gotówkę w Krakowie.
  3. Dotacje od osób prywatnych – niekiedy sposobem na szybkie pozyskanie środków finansowych jest przedstawienie działalności i zapotrzebowania, które właśnie wystąpiło, osobom trzecim, które zechcą wesprzeć finansowo inicjatywę firmy (czy naszą prywatną). W biznesie takie osoby, które inwestują w nowe pomysły nazywamy Aniołami Biznesu, zaś w życiu prywatnym może to być ktoś z rodziny czy znajomych.
  4. Ściąganie długów i należności – pożyczyliśmy komuś pieniądze i jeszcze ich nie zwrócił, a może mamy klientów, którzy zalegają ze spłatą należności? W sytuacjach braku płynności finansowej należy zadziałać intensywnie w celu ściągnięcia tych długów. W przypadku firm rozwiązaniem może okazać się także faktoring, czyli sprzedaż należności za z góry ustalną cenę.

 

Istnieje wiele sposobów na szybkie pozyskanie środków finansowych, a trzeba przyznać, że ich brak pobudza kreatywność.