Jakie usługi biur księgowych są istotne dla przedsiębiorców?

Agnieszka (działa w biznesie 20 lat): dla mnie najważniejsze są podstawowe usługi jakie oferują biura księgowe, czyli prowadzenie ksiąg rachunkowych i rozliczeń rocznych. W miarę rozwoju mojej firmy pojawia się coraz więcej dokumentów księgowych i coraz większe znaczenie ma dla mnie dobrze prowadzona księgowość, dlatego też od lat współpracuję z jednym biurem księgowym, do którego mam zaufanie, ponieważ Panie nie raz mi udowodniły, że mogę na nie liczyć w kwestiach księgowych.

 

Tymon (właśnie rozpoczyna działalność gospodarczą): moja firma to bardzo świeża sprawa. Zawsze marzyłem o tym, by zamieszkać w Hiszpanii, studiowałem filologie romańską na specjalności hiszpańskiej. I gdy skończyłem studia postanowiłem przeprowadzić się do Barcelony, mam zamiar prowadzić tam małą restaurację z polskim jedzeniem. Choć biegle władam hiszpańskim to jednak przejście przez procedury rejestracyjne okazało się dla mnie twardym orzechem do zgryzienia, na szczęście znalazłem biuro w Polsce, które pomaga z tymi procedurami (dla zainteresowanych podaję linka – http://biuroksiegowewhiszpanii.pl/%EF%BB%BFzalozenie-dzialalnosci-w-hiszpanii/). Dzięki nim szybko udało się załatwić formalności i moja firma już oficjalnie w Hiszpanii istnieje, poradzili sobie z tym tak sprawnie, że postanowiłem powierzyć im także prowadzenie mojej hiszpańskiej księgowości.

Bartłomiej (jest przedsiębiorcą od 13 lat): teoretycznie przy współpracy z biurem księgowym najbardziej powinno liczyć się sprawne prowadzenie księgowości, jednak to oferuje każde biuro, a ja przez lata przekonałem się, że cenię te biura, które za mnie załatwiają formalności urzędowe. Nie mam ani czasu, ani cierpliwości by ciągle stawiać się w urzędach i wyjaśniać kolejne kwestie związane z rozliczeniami, a w trakcie 13 lat odkąd moja firma działa miałem już 3 kontrole z Urzędu Skarbowego – robi się wtedy straszny bałagan a w firmie napięta atmosfera, wolę więc, żeby biuro księgowe przejęło na siebie obowiązek przyjmowania kontroli, zresztą oni prowadzą moje księgi, więc kto lepiej wytłumaczy kontrolerom wszelkie kwestie związane z rozliczeniami.

 

Mirosława (prowadzi działalność gospodarczą od 9 lat): moja firma zajmuje się prowadzeniem telemarketingu dla znanych marek, niestety jest to branża trudna i wiąże się z dużą rotacją pracowników. Dlatego właśnie dla mnie we współpracy z biurem rachunkowym najważniejsze jest, aby zdjęło ono ze mnie obowiązek prowadzenia kadr. Obecnie współpracuję w tym zakresie z jednym biurem od 2 lat i jestem bardzo zadowolona z ich usług.